Idea

S8302365Idea powstania Ośrodka Edukacji Historycznej „Gród Foluszek” narodziła się w 2000 r. w po obserwacji podobnych parków tematycznych w innych krajach europejskich. W których już dawno zauważono konieczność nieco innego podejścia do edukacji z POPeizowanej młodzieży nastawionej głównie na odbiór rzeczy łatwych, lekkich i przyjemnych.

Młodzież pochłonięta POPkulturą, POPsztuką, przekazywaną przez POPmedia, przestała czytać książki, interesować się czymkolwiek innym, od na przykład: czy nowa piosenka popularnej POPgwiazdy jest już do pobrania na ich nową „wypasioną” komórkę.

Edukowanie poprzez zabawę staje się idealnym sposobem na naukę, podczas której POPmłodzież jest naocznym świadkiem historii. A dzięki zapoznaniu się z mieczem, łukiem czy kuszą staje się ona uczestnikiem eksperymentu archeologicznego pozwalającego jej jakby mimochodem na samoedukację.

Gród Foluszek jest doskonałym miejscem na taką żywą przygodę z historią i archeologią, która pozostawi wyraźny ślad w wiedzy młodego człowieka.

Pobierz: Koncepcja Ośrodka Edukacji Historycznej „Gród Foluszek”
autorzy: Dr. K. Grązawski i J. Majewski – rok 2002.pdf

Comments are closed