Dojazd

mapa_01

Dojazd z Brodnicy – kliknij aby powiększyć

Ośrodek Edukacji Historycznej „Gród Foluszek” jest położony niemal w samym centrum Pojezierza Brodnickiego – obszaru turystycznego znanego w kraju z urokliwego krajobrazu i rozbudowanego zaplecza turystycznego takiego jak hotele, kilkanaście ośrodków wypoczynkowych i wiele gospodarstw agroturystycznych.

Powstał na otoczonej lasem polanie nad jeziorem Popek, które jest jednym z wielu małych i zacisznych jezior Pojezierza Brodnickiego. Stanowi naturalną atrakcję dla poruszających się konno, pieszo czy rowerem po okolicach Brodnickiego Parku Krajobrazowego.

Dogodny dojazd, ok. 1,3 km od głównej drogi biegnącej z Brodnicy do Zbiczna, pozwala na łatwe dotarcie również zmotoryzowanym turystom, dla których przygotowane są miejsca parkingowe.

Takie walory sprawiają, że Ośrodek Edukacji Historycznej „Gród Foluszek” jest chętnie odwiedzany nie tylko przez zorganizowane grupy i wycieczki szkolne, ale i przez turystów indywidualnych na których szczególnie oczekujemy podczas organizowanego w lecie festiwalu MEDIEWALIA.

 

MAPA

Comments are closed